JARO VOLÁ

JARO VOLÁ...


Pravidelná údržba po zimě pomůže vaší zahradě obnovit se a připravit se na další vegetační období. Na jaře je důležité provést na zahradě několik úkonů, abyste připravili půdu a rostliny na novou sezónu. Tady jsme pro Vás shrnuli několik klíčových kroků:

Vyčištění zahrady

Odstraňte všechny odumřelé rostliny, listí a  ostatní materiály, které se nahromadily během zimy. Také odstraňte zbytky sněhu (pokud u Vás vůbec nějaký sníh byl :) a ledového krunýře, které by mohly na zahradě být.

Opravy poškození

Zkontrolujte zahradní nábytek, ploty, cestičky a další prvky zahrady, zda nepotřebují  po zimě opravit. Opravte případné poškození způsobené mrazem nebo větrem.

Kontrola trávníku

Začněte jarní sezónu kypřením půdy. Pomocí provzdušňovače umožníte kořenům trávy lépe se rozvíjet a růst. Zlepšené provzdušnění a lepší přístup k živinám pomáhá posilovat kořeny trávy, což zase vede k lepšímu zdraví a odolnosti trávníku. Provzdušněním půdy můžete také předejít růstu mechu a plevelů, které mají tendenci se usazovat v hustých a zhutnělých oblastech trávníku. 


Prořezávání

Odstraňte odumřelé větve stromů a keřů a provětrejte jejich koruny pro lepší průchod vzduchu a světla.


Zalévání

Pokud dostatečně nepršelo, zalijte rostliny, které to potřebují. Zvláště nově vysazené rostliny mohou vyžadovat pravidelné zalévání, dokud se nezakoření.


Ochrana před škůdci a nemocemi

Pravidelně kontrolujte rostliny na příznaky škůdců a nemocí a podnikněte potřebné kroky k jejich ošetření, pokud je to nutné.

Zpět do obchodu